Приветствую Вас, Гість
Главная » 2023 » Березень » 12 » Нюанси вибору паркету, які слід враховувати
18:26
Нюанси вибору паркету, які слід враховувати

Виберіть стиль паркету

Існує безліч різних стилів паркету, які можуть відповідати вашому смаку та інтер'єру. Наприклад, класичний паркет має традиційний вигляд з геометричними формами і темними смугами. Сучасний паркет може мати більш вільну форму та бути виконаний зі світлих відтінків дерева.

Розгляньте різні породи дерева

Існує безліч порід дерева, з яких можна зробити паркет. Кожна порода має свої унікальні властивості і характеристики, які потрібно враховувати при виборі. Наприклад, дубовий паркет відомий своєю міцністю та зносостійкістю, а кленовий паркет має більш яскраву природну текстуру.

Розмір та монтаж

При виборі паркету не менш важливим є його розмір і спосіб монтажу. Дошки можуть бути різних розмірів, в залежності від виробника, та можуть бути монтовані як замковим з'єднанням, так і звичайним способом на клей.

Вибір розміру залежить від розміру приміщення, а також від особистих вподобань. Наприклад, для маленьких кімнат краще використовувати менші дошки, щоб вони не виглядали занадто великими і не перевантажували інтер'єр. Для великих приміщень більші розміри підійдуть більше.

Щодо монтажу, замкові з'єднання стають все більш популярними, оскільки вони дозволяють встановлювати паркет без клею і зменшувати час на монтаж. Також цей метод дозволяє змінювати місцями окремі дошки без необхідності заміни всього покриття.

Якщо ви вирішили встановити паркет на клей, необхідно звернути увагу на склад клею і його в'язкість. Деякі клеї мають швидку в'язкість і не залишають часу на корекцію дошок, тому у разі їхнього використання важливо звернути увагу на точність монтажу. Також слід звернути увагу на вміст формальдегіду в клеї, оскільки ця речовина може випаровуватися та викликати алергічні реакції.

Відмінності від паркетної дошки

Нарешті, важливо зазначити, що паркет та паркетна дошка - це дві різні речі. Хоча вони схожі за зовнішнім виглядом і можуть використовуватися в однакових умовах.

Як обрати форму паркету?

Існує безліч варіантів форми паркету, що можуть бути виготовлені з дерева. Найпоширеніші форми — це:

  • прямокутники;
  • квадрати;
  • шестикутники;
  • трапеції;
  • ромби.

Яка форма підійде для вас залежить від особистих уподобань, а також від конкретного інтер'єру приміщення.

Широкі дерев'яні дошки, які зазвичай називають шпунтованим паркетом, найкраще підходять для великих кімнат або відкритих просторів. Більш маленькі дошки із замковим з'єднанням добре підходять для приміщень меншого розміру або для створення певних геометричних візерунків. Також можна використовувати паркетні дошки з вигнутими краями для створення вигнутих форм і круглих візерунків.

Які види дерева використовуються для паркету?

Вибір деревини є важливим етапом вибору паркету. Існує безліч видів деревини, які використовуються для виготовлення паркету. Дерево може бути твердим або м'яким, світлим або темним, з відмінними зернами, текстурами та марками.

Окремі з видів деревини, які часто використовуються для паркету, включають:

  • дуб - дуже популярна деревина для паркету завдяки своїй міцності та відмінній зносостійкості;
  • ясен - менш тверда порода, ніж дуб, але все ще міцна та довговічна;
  • черешня - світле, м'яке дерево, яке добре підходить для створення теплої атмосфери;
  • в'яз - м'яке дерево, що добре підходить для використання в кімнатах.

Що ще важливо врахувати

Функції приміщення

Зверніть увагу на місцезнаходження приміщення, де буде встановлюватися паркет. Якщо це приміщення з високим вологістю, як, наприклад, ванна кімната або кухня, то необхідно обрати водостійкий паркет. Він має бути забезпеченим спеціальним лаком або вкритий плівкою з ПВХ-матеріалу, яка не дозволить волозі проникати в деревину. Такий паркет не боїться перепадів температур і підвищеної вологості, тому його можна встановлювати в будь-якій кімнаті, навіть ванній кімнаті чи на кухні.

Тип замку

Також варто звернути увагу на тип замку. Найкращий вибір - замок "щелепа-паз", він гарантує найвищу міцність і надійність стиків. Крім того, замок "щелепа-паз" дозволяє швидко встановлювати паркет і забезпечує його максимальну фіксацію.

Колір і відтінок

Колір і відтінок паркету можуть доповнювати стиль і інтер'єр приміщення або ж стати його акцентним елементом. Для класичного стилю краще підійдуть темні відтінки паркету з тисового, вільхового або дубового дерева. Для сучасного інтер'єру підійдуть світлі відтінки з ясеня, клена або бука.

Клас зносостійкості

Також не забувайте про клас зносостійкості паркету. Він визначається відповідно до міжнародної класифікації EN 13329 і вказує на те, скільки навантаження може витримати паркетне покриття. Чим вищий клас зносостійкості, тим довшим буде термін його служби.

Висновок

Отож, у виборі паркету важливо врахувати кілька факторів, таких як міцність, стиль та бюджет. Під час вибору необхідно враховувати також відмінності між різними видами паркету.

Одним з перших кроків вибору паркету є визначення типу. Існує два основних типи паркету: твердий та інженерний. Твердий паркет складається з одного виду дерева, в той же час як інженерний паркет має багато шарів, з яких верхній є натуральним деревом.

Твердий паркет є більш міцним та витривалим. Він також може бути затертий та перетертий з часом, що робить його ідеальним варіантом для приміщень з великим потоком людей, наприклад, готелів та ресторанів. Однак, твердий паркет може бути складнішим для установки та дорожчим.

Інженерний паркет, з іншого боку, є менш міцним, але може бути більш доступним та легким у встановленні. Його можна використовувати в будь-якому приміщенні, але, якщо ви шукаєте паркет для приміщення з високим потоком людей, твердий паркет може бути кращим вибором.

Після визначення типу паркету важливо врахувати його міцність. Міцність паркету визначається за допомогою системи вимірювання відносної твердості (Janka). Чим вищий рейтинг Janka, тим більш міцним є паркет. Якщо ви вибираєте паркет для приміщення з високим потоком людей, варто вибирати паркет з високим рейтингом Janka.


Категория: Материалы для ремонта | Просмотров: 115 | Добавил: adminA | Теги: паркет, Вибір | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]