19:52 Як звести фундамент на пучинистих ґрунтах | |
Пучення – збільшення обсягу ґрунту при замерзанні. Ця властивість утворюється внаслідок присутності великої кількості вологи в землі. Пучинисті ґрунти - це ґрунти з переважанням глини: суглинок, супісок, і тому подібне. Як боротися з вириванням ґрунтуЯкщо без будівництва фундаменту на пучинистих ґрунтах не обійтися, рекомендується вжити таких заходів:
Вплив сил спукування тим більший, чим вищі ґрунтові води. Тому на пучинистих ґрунтах необхідний гідроізоляційний прошарок під і над фундаментом, а також в особливо важких випадках - дренування ділянки або монтаж дренажу по периметру будинку. Тому при складанні проекту будинку враховуються сезонні коливання ґрунтових вод і в кошторис включається обладнання дренованих систем. Методи будівництва фундаментів на пучинистому ґрунтіРішення повсюдно застосовується — глибока закладка фундаменту, щоб підошва знаходилася нижче рівня промерзання ґрунту в конкретному регіоні. Для зведення фундаментів на пучинистих ґрунтах використовуються традиційні будматеріали:
Армування підошви запобігає дії сил пучення на нижню частину фундаменту, але стінки основи залишаються незахищеними від деформацій пучення. Тому якщо фундамент буде ненадійним, то і підошва, і стінки можуть зміститися або деформуватися. Будівництво фундаменту на пучинистих ґрунтах потребує більше будматеріалів, тому обходиться дорожче. Фундамент будинку на пучинистому ґрунті повинен чинити опір силам пучення і розподіляти вектори деформацій всією площею, щоб мінімізувати тиск на стінки фундаменту. Дрібнозаглиблений тип фундаменту є оптимальною конструкцією, оскільки зводить вплив сил пучення по дотичних до дна підошви. Тому під фундаментом і облаштовується піщано-щебенева подушка. Для приватного малоповерхового будівництва зведення стовпчастого фундаменту на пучинистих ґрунтах – оптимальне та економічне рішення. Як стовпи використовується залізобетонний матеріал, щоб не допустити дотичних напруг. Технологія виготовлення залізничних заготовок для стовпчастого фундаменту дозволяє відливати конструкції для будівництва на болотах, мочаках і ділянках з високим заляганням ґрунтових вод. На пучинистих ґрунтах елементи стовпчастого фундаменту анкерним майданчиком стовпа прив'язуються до опорного каркаса. Крім стовпів із залізобетону, несучими конструкціями служать:
Можна використовувати сталевий дріт або сталеві стрижні замість арматури, а також металеві куточки, труби невеликого діаметру, швелера або двотаври. Бетон для фундаменту на пучинистому ґрунті готується із цементу марок М450 і вище, з наповнювачем із гранітного щебеню або піску. Домішки глини, дрібного піску, будівельного сміття у вигляді битої цегли та каменю знижують морозостійкість бетону, тому необхідно стежити за чистотою компонентів. Оптимальний склад бетонного розчину для стовпчастого фундаменту – це 1:3:4 (цемент, пісок, щебінь). Об'єм води розраховується для кожного випадку окремо: бетонний розчин має бути пластичним, але не рідким. При заливанні бетону в опалубку фундаменту його потрібно утрамбовувати через 25-30 см. По материалам: RіS — ремонт и стройка - RemontIStrojka.com
| |
|
Всего комментариев: 0 | |